אודות

 
 
 בזוקה ג׳ו ארט
בזוקה ג’ו פרץ כמטאור בשמי האמנות הישראלית והפך לסיפור הצלחה תוך תקופה קצרה.
סיפורו האישי של האמן האוטודידקט הוא סיפור מעורר השראה של אדם שאסף עצמו מתחתית החברה וכנגד כל הסיכויים הצליח להמציא את עצמו מחדש תוך כדי יצירת שפה אומנותית חדשה- “פופ ארט קומי”, כפי שהוא מכנה אותה.
בעבודותיו מציג בזוקה מגוון עצום של דמויות וסצנות אותם פגש, חווה באופן מיסטי והזה במהלך חייו הבלתי שגרתיים. ביד קלילה ובוטחת הוא משלב בסוראליסטיות, קטבים קיצוניים, בני אצולה וזונות רחוב, חיות ויצורים דמיוניים, פורטרטים עצמיים, סמלים, אותיות ומוטיבים שונים. בציוריו באה לידי ביטוי אמונתו של בזוקה, לפיה יש מקום להתפתחות אבולוציונית של המינים, דהיינו, האדם באם נולד כגבר או כאישה רשאי לבחור את מינו, בלי לאבד את זהותו המקורית, מעין שילוב בין המינים, לאו דווקא טראנסג'נדרים, אלא מין חדש, משודרג, שתי וערב של זכר ונקבה – וכהגדרתו - המין השלישי.
אמונה זו באה לידי ביטוי בציוריו של בזוקה, בהן הוא יוצר דמויות סוריאליסטיות, גברים עם איברי מין נשיים, נשים מזוקנות וגבריות בערב רב של דמיון וצבע. מארג חיים שלם נפרש על גבי הבד ויוצר עולם חדש, רב-גוני, מסקרן וצבעוני, פרי מוחו הקודח, בפרשנות חצופה ואישית למקורותיו ולתרבות העדכנית.
בין היצירות מגיחה דמות מפתח משמעותית אשר אותה נהג לתעד בשנות עבודותיו המוקדמות יותר- פרידה קאלו. בעבר התמקד בדמותה על גווניה השונים ובמשך שנים יצר סדרה ארוכה של דימויים בהשראתה והזדהה עם קאלו שעברה חיים מרובי סבל ובחרה לחגוג את החיים בציוריה הצבעוניים. בזוקה מאמין כי דמותה תואמת את חזונו לגבי הזן החדש, מין אישה – גבר, דבר הנשקף על פי ראות עיניו בבוטות ובנועזות של ציוריה וחייה
חייו של בזוקה מספרים אף הם סיפור מורכב וקשה- עת הושלך בנעוריו מביתו אל חיי הרחוב, במהרה הדרדר לחיי הפשע והתוודע אל עולם הסמים. בגיל צעיר הפך לנרקומן, ובילה את מיטב שנותיו בבתי כלא כשתקופות ארוכות משהותו תחת סוגר היו בצינוק.
 
בזוקה גו- כנס האדריכלות והעיצוב הבינלאומי בחולון
 
לפני  כ-15 שנה, החליט בזוקה ג’ו לקחת את עתידו בידיו ולעשות שינוי דרסטי, הוא העביר עצמו תהליך גמילה מורכב ומייסר ובעקבות גמילתו החלה האמנות לקרום עור וגידים בחייו, תחילה בחלומות, בזוקה שמעולם לא צייר אפילו קו ולא התעניין מעולם באמנות, חלם שהוא מצייר ,הוא החל משרבט במהלך היום את שחלם בלילה, תחילה על נייר, על גבי עצמים שמצא ברחוב, ועל גופים ממוחזרים, משם עבר לאמנות רחוב, שם החל למשוך תשומת לב  ממביני עניין, ומתוך הרחוב נסללה דרכו לגלריות, לתערוכות  ולתודעה הציבורית.
המעבר לציור על בד היה חלק אינטגרלי מהתפתחותו האומנותית של בזוקה, תוך כדי ליטוש איכות עבודתו במהירות מרשימה. יצירותיו הכו גלים בקרב שוחרי האמנות המכנים אותו “הסוד השמור ביותר של עולם האמנות” כרמיזה על עתידו המבטיח.
כל אדם סוחב עמו את מטענו, סיפור חייו. רגעי אושר וכאב שזורים למארג קיומנו.
יש כאלה שסיפורם, מדהים ככל שיהיה, יישמר רק להם ויש יחידי סגולה המצליחים להעביר לעולם את סיפורם.  בזוקה ג’ו , בחר בחיים וכמו פרידה קאלו אהובתו, ענד את זר הבננות והפרחים ובמשיחת מכחול מעביר את משנתו הססגונית לעיני צופיו.
יצירותיו של האמן בזוקה ג׳ו תפסו את מקומן בקידמת הבמה של היצירה הישראלית, כיום ניתן למצוא את יצירותיו תלויות בבתים שבתקופות קודמות בחייו היה חושב לבצע מעשה עבירה, כך מתאר זאת בזוקה ג׳ו בדבריו
:בין רוכשי עבודותיו אפשר למצוא את
          castro:   גבי רוטר מנכ"ל 
 
 
  • איש יחסי הציבור רני רהב:   
 
בזוקה ג׳ו ורני רהב
 
  • איתן ורטהיימר